ahmetturkan.gen.tr

HAYATTAN DERSLER

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

NAMAZIN İNSAN SAĞLIĞI ÜZERİNDEKİ OLUMLU ETKİLERİ

e-Posta Yazdır PDF

NAMAZ VAKTİ

24 saat içinde ardarda gelen, 5 tane büyük, 50 tane küçük aktif bioritm periyodu vardır. 5 büyük periyodun her birinin başlangıcındaki ilk 15 dakika biyolojik olarak en aktif zamandır. Bu sırada akupunktur noktaları tamamen açık durumdadır. 5 vakit namaz, bu 5 büyük biyolojik periyoda denk gelmektedir. Ezandan sonraki 15 dakika boyunca BAN tamamen açıktır. Sonra 1,5 – 2 saat boyunca yavaş yavaş kapanmaya başlar. 2 saat sonrası ile bir sonraki ezan vakti arasında ise kapalıdır.

Devamını oku...
 

TAKVA NEDİR

e-Posta Yazdır PDF

Şerîatte takvanın genel ve özel olmak üzere iki manası vardır.

Genel Mânâsı: Âhirette zarar doğuracak, azaba sebep olacak şeylerden sakınıp uzaklaşmak. En aşağı derecesi: İnsanı ebediyen ateşte bırakacak olan şirkten kaçınmaktır. En yukarı derecesi; kalbi Cenâb-ı Hakk’tan uzaklaştırıp başkasıyla meşgul eden her şeyden uzak tutup onu yalnız Allâh (c.c.)’a çevirmektir. İşte hakikî takvâ budur.

“Allâh’tan nasıl korkmak gerekiyorsa öylece korkun!” (Ali İmran s. 102)mealindeki âyetten de murad budur. Özel Mânâsı: Şerîatte meşhur olanıdır. Nefsi azaba müstahik edecek şeylerden korumak.

 

Son Güncelleme: Çarşamba, 26 Ocak 2022 23:18 Devamını oku...
 

İLETİŞİM METOTLARI – KİŞİSEL GELİŞİM

e-Posta Yazdır PDF

İLETİŞİM METOTLARI – KİŞİSEL GELİŞİM

Kişisel gelişimin ilk ayağı belki de başı iletişimden geçer. Doğru ve anlaşılır iletişim kurulamıyor ise kişisel gelişim eksik kalmış demektir. Kişi kendini ne kadar yetiştirirse yetiştirsin, iletişim hataları yapıyor, kişilerle, toplumla iletişim kuramıyorsa aslında kişisel gelişim tamamlanmamış demektir. Aşağıdaki yazım belli noktalarda örnekler yolu ile iletişim hattınızı trafiğe açmak ve bakış açınıza olumlu katkıda bulunmak maksadı ile hazırlanmıştır.

Son Güncelleme: Çarşamba, 26 Ocak 2022 23:18 Devamını oku...
 

AÇLIK VE OTOFAJİ

e-Posta Yazdır PDF

Sağlığımızla ilgili doğru bilinen yanlışlardan daha çok, yanlış bilinen doğrular var dersem sanırım büyük bir hata yapmamış olurum. Malum ramazan ayının ikinci on günü içerisindeyiz. Nefsimiz ve bedenimizi aç bırakmanın karşılığında affediliyor müjdesini almamızın yanında doku ve organlarımızı yıkayıp temizlememizde bu sayede mümkün oluyor.

Otofaji, tıbbi bir terim olup anlamı hücrelerimizde biriken pisi pası yiyerek doyma anlamına gelir. Hücre fabrikasındaki her türlü atık, çöp ve toksinin

Devamını oku...
 

YIKADIK...TEMİZLENDİ Mİ?

e-Posta Yazdır PDF

Yıkayıp temizlemek mi? Yiyerek hasta olmak mı? Tercihiniz hangisi olurdu?

"Geçtiğimiz yaz... Çiftlikte köy tipi bir ofisim var benim. Orada çay - kahve içeriz ziyaretçilerimizle, gelenler bilir... Manisa - Alaşehir'den genç bir kız geldi oraya. İşte sohbet etmek, haddime değil ama benden biraz akıl almak, şu bu... Şu anda da okuyordur eminim bu satırları, darılmaca, gücenmece yok... Yanlışı görmezden gelmek hiçbir işe yaramıyor. Görmek ve düzeltmek gerek...

Son Güncelleme: Çarşamba, 26 Ocak 2022 23:18 Devamını oku...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

REKLAMLAR

Web Site Tasarımı

Yönetim Panelli Website Tasarımlarınız için

0532 307 60 09

 

 

İSTATİSTİKLER

OS : Linux c
PHP : 5.3.29
MySQL : 5.7.36
Zaman : 23:18
Ön bellekleme : Etkisizleştirildi
GZIP : Etkisizleştirildi
Üyeler : 31076
İçerik : 1214
Web Bağlantıları : 2
İçerik Tıklama Görünümü : 1716412