ahmetturkan.gen.tr

HAYATTAN DERSLER

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

TESETTÜRÜN ANLAMI

e-Posta Yazdır PDF

Haber 7.com yazarı Meryem Aybike SİNAN Hanımefendi "Kadınları Çıplaklığa Sevk Edenler Siz Erkeklersiniz" diyor.

Çok doğru söylüyor. Bediüzzaman hazretleri bu knuda " Lemalar"  adlı eserinin "TESETTÜR RİSALESİ "bölümünde bunu çok önce yazmış ve hanımlara rehber haline getirmişti.

Tesettürün hanımların kalesi olduğunu belirtiyordu. Ama maalesef muhteris, şehvetli erkekler kadınların açılması için ellerinden geleni yaptılar. Sözü çok uzatmadan Meryem Hanımın yazısını alıntılamak istiyorum.

**********************

İç votkayı, şarabı; sokaklarda nâra at.
Medeniyet sizlerle yükselmektedir kat kat(!)
Çeşni ruha gıdadır, her gün bir yatakta yat…
Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
Açıl kızım utanma bu devrin modasıdır!
                                    (Abdürrahim Karakoç)

Yukarıdaki dizeleri Üstad Abdürrahim Karakoç upuzun yıllar önce yazmış. Belli ki Karakoç Ustanın da o demlerde Prof. Dr. Orhan Çeker Hoca gibi  kaygıları varmış. Belli ki Türk toplumunda kadının kıyafeti üzerinde polemikler upuzun yıllardır yapılıyor ve upuzun yıllar da yapılmaya devam edecek!

Kılık kıyafetin beri tarafı veya öteki tarafı sarıp sarmadığı meselesi nerede durduğunuza ve nereden olaya baktığınıza göre değişiyor bu ülkede, bu açık.

Mesela bendeniz durduğum noktada gördüklerimi anlatayım size!

Bir kere bu sözü edilen  hatunlar kim?

Kim olacak yakınımızdaki birileri işte…

Benim kız kardeşim, arkadaşım, senin dayının kızı, onun kuzeni, ötekinin yeğeni, birilerinin komşusu, kimilerinin uzaktan veya yakından akrabası, Ahmet Amcanın torunu, Zekiye Teyzenin gelini veya Genel Müdür Mehmet Beyin göz zevkini tatmin etmesi için devlet tarafından bizzat emrine verilmiş sekreteri, kısa atlamalarla kısa devir yapmak isteyen, Patronun gözüne girmek isteyen elemanı, yakınındaki kız arkadaşını ekarte etmek isteyen ama bilgisiyle baş edemeyince kadının en büyük silahı dişiliğini kullanan kıskanç çalışanı, vs. Uzayıp gider.

Her kendini açan kötü niyetli midir? Elbette hayır. Ancak istisnalar kaideyi bozmaz! Özellikle cinselliği çağrıştıran bir kılık kıyafet, saç baş, buz gibi havada mininin altına incecik tül çoraplar giyip ayaza  çıkmayı kimse bana masum diye  gösteremez!

Sokaklarda böyle kadınları görünce mantoma biraz daha sarılıyor hatta gidip “yahu üşümüyor musunuz” diye sorasım geliyor ne yalan söyleyeyim! Yani bu ülkede de dünyada da dişiliğini kullanarak kendini ifade etmeye çalışan kadınlar var! Kimse boşuna nefes tüketmesin. Yani bir yere kadar Orhan Hocaya katılıyorum.

Hocaya göre kadın böyle giyinince erkek tahrik oluyormuş. Zaten bu tip kadınların da istediği de tam olarak bu! Ama tecavüz,taciz başka, bambaşka hastalıklı ruh halleriyle ilintili bir durum, müsebbibi sadece açıklık, dekolte olamaz!

Öyle olsaydı yirmi yaşındaki sapık delikanlı seksen yaşındaki nineye tecavüz eder miydi?

Dekolte giyim meselesinde sadece kadın mı suçludur?

Bu dekolteyi kim veya kimler için giyiyor bu kadınlar?

Tabii ki siz erkekler için. Sekreter seçiminde bile en genç  ve en güzel olanı alıp kapının önüne oturtmuyor musunuz? Çevrenizde  orası burası gözüken kadınlar olmasından hoşlanmıyor musunuz? Hoşlanıyorsunuz hiç inkar etmeyin! Kadını erkeklerin kölesi yapan akla ve zihniyete bakmalı önce... Kadın güzelse, gençse, dişiyse, bir parça şuhsa, edepsizse öncelikli işe kabul eden aklı, zihniyeti ve anlayışı ahlakın, merhametin ve dahi  vicdanın süzgecinden geçirmeli!

 

Bir kere ortada bir arz talep meselesi vardır. Ekranlarımıza bir bakınız Allah aşkına. Yirmi yıllık bir kadın ana  haber bülteni  spikeri gösterin. Çabuk! Gösteremezseniz! Ama yaşı çoktan yetmişleri bulmuş yığınla erkek spiker var. Neden? Yaşlı kadın haber sunamaz mı? Bırakın yaşlı kadını, yaşı otuz beşi deviren kadınları bile ekrandan alıyorlar! Bunun örneklerini herkes biliyor.

 

 Kadın edepliyse, kadın edep ve irfanını öncelikli kimliği yapmışsa onu nerelerden sürdü,itti ve yalnız bıraktı bu zihniyet, ona bakmalı bir de!

 

Kadın soyundukça,etrafına şuh nazarlar fırlatarak, kırıta kırıta, sırıta sırıta  kendine yer ediniyorsa bunun suçu kimde Hocam? Bu şımarık kadınları baş tacı yapan kimler? Siz erkekler değil misiniz? İşte bu çıplaklığı, soyundukça başaran, başardıkça soyunan kadın tipolojisini siz erkekler yarattınız!

 

Başı kapalı kadınları, dininde diyanetindeki tesettürlü kızları bile dandik tesettüre meylettiren  sizlersiniz! Yani erkeklerdir, sizin hemcinslerinizdir. Aşkı, sevgiyi, dışta arayan, ruh güzelliğini, erdemi, vefayı yok sayan, fazileti es geçen, bütün kalbinizi dış güzelliğe tahvil eden, ete sevdalı siz erkeklersiniz!

 

Her gün biraz daha beli aşağı çekilen pantolonları,  biraz daha daralan ceketleri, göğüs dekoltesini ortaya saçan kıyafetleri üreten o sözde islamcı tekstilcinin hiç mi suçu yok?

İş yerine güzel ve alımlı kızları alarak onlara açılıp saçılmalarını öğütleyen iş yeri sahipleri kadın olmasa gerek! Hele para babaları bankacıların çalıştırdıkları kadınlara verdikleri paraları yine üstlerine başlarına harcatarak güzel ve bakımlı kadın imajı üzerinde müşteri çekmeye çalışmalarını bana birileri nasıl izah eder acaba?

Kadın niye güzel görünmek zorunda?

Gazetesine ya da televizyonuna  fikri hiçbir tarafını temsil etmeyen, entelektüel anlamda hiçbir birikimi olmayan  mini etekli kızları dolduran İslamcı gazete patronuna da soracaksın bu çıplaklığı niye tercih ettiğini, belki sana anlatır. Kimbilir? Çünkü ben anlamış değilim!!!

Bir de lafta İslamcı, ama icraatta en değme laikleri bile gölgede bırakan kadın delisi islamcı çapkınlara soracaksın bunu! Sonra, en sonra bir suç bulursan orta yerde kalan, o zaman dönüp kadını suçlayacaksın!

Sözün özü kadını çıplaklığa teşvik eden siz erkeklersiniz! Dolasıyla günahın büyüğü sizin be Hocam!

Amma ve lakin; sözü Karakoç Üstad ile bitirmek lazım:

Hayır, kızım inanma ! Bunlar hep istihzadır.
Namus, insanlar için en mukaddes meyvadır.
Gençlikte hissiyatın belki seni aldatır.
Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
Haddinden çok açılmak soysuzun modasıdır!

Meryem Aybike Sinan/ Haber 7
Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Son Güncelleme: Salı, 22 Şubat 2011 08:37  

REKLAMLAR

Web Site Tasarımı

Yönetim Panelli Website Tasarımlarınız için

0532 307 60 09

 

 

İSTATİSTİKLER

OS : Linux c
PHP : 5.3.29
MySQL : 5.6.45
Zaman : 03:56
Ön bellekleme : Etkisizleştirildi
GZIP : Etkisizleştirildi
Üyeler : 30764
İçerik : 1131
Web Bağlantıları : 2
İçerik Tıklama Görünümü : 1413399

Haberler

 

Kıymetini bilmek; Kaybedince arkasından ağlamak değil,

 

Yanındayken; Sımsıkı sarılmaktır sevdiğine….