ahmetturkan.gen.tr

HAYATTAN DERSLER

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Home İSLAMİ SORULAR 14 Şubat Bayramı "Sevgililer Günü".

14 Şubat Bayramı "Sevgililer Günü".

e-Posta Yazdır PDF

1. Roma imparatoru 2.Claudius askerlerin evlenmesini yasaklar. Papaz Valentine sevgililer arasında gizlice nikah kıyarak bu yasağı ihlal eder. Olay ortaya çıkınca rahip Miladi 270 yılı 14 şubatında idam edilir. ..işin hikaye kısmı...
2. Hırıstiyanlık Avrupa'da yayılınca Papa Gelesius 496 yılında Valentineyi ödüllendirmek için 14 şubat gununu Kilise liturjik takviminde "Aziz Valentine Günü" olarak ilan eder..işin Roman Katolik skolastik kısmı..
3. Katolikler için önemli bir gündür 14 şubat. İşin garibi ortadokslar bu günü kutlamazlar çünkü valentine katoliktir....işin mezhepsel kısmı...
4. Aydinlanma doneminde bu gün ahlak dısı faaliyetler icin kullanildıgindan italyada kilise tarafindan yasaklanır... işin neo- pagan ahlaksizliga meşruluk verme kismı..
5. 1800 lü yıllarda 14 şubat sevgililer günü olarak tekrar ilan edilir. Batı toplumunun ayrılmaz bir parçası olan sevgililer günü o gün bugündür bir modern hurafe halini alır... işin sekuler ekonomik kısmı..

SONUÇ

1. Papaz Valentine, kendi evlenmez milleti gizli gizli evlendirir. nikahın gizlisi olmaz bi kere! .. bu işte zurnanın ilk deligi..
2. Sekuler Batı'dan gelen her unsur, Hıristiyan pagan kültürel köklere sahiptir ve bizi muhteşem irfanımızdan uzaklastırır... bizi BÜYÜK DOĞU'dan koparır!... bizi dinimizde kalsak bile yozlaştırır.. bu da zurnanın zırt dedigi yer!!!

(Prof.Dr. Mustafa ALICI )

 

REKLAMLAR

Web Site Tasarımı

Yönetim Panelli Website Tasarımlarınız için

0532 307 60 09

 

 

İSTATİSTİKLER

OS : Linux c
PHP : 5.3.29
MySQL : 5.7.43
Zaman : 14:35
Ön bellekleme : Etkisizleştirildi
GZIP : Etkisizleştirildi
Üyeler : 31076
İçerik : 1252
Web Bağlantıları : 2
İçerik Tıklama Görünümü : 2290349

Haberler

RABBİM VERMEK İSTERKEN, BEN NEDEN İSTEMEYEYİM...

AHMET TÜRKAN