ahmetturkan.gen.tr

HAYATTAN DERSLER

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Home EDEBİYAT KİTAP İLETİŞİMİN AŞK HALİ

İLETİŞİMİN AŞK HALİ

e-Posta Yazdır PDF

Günümüz dünyasında insanlar arası ilişkiler yüz yüze iletişim düzleminden sanal âlem mecrasına kaymıştır. Bugün internet yemek içmek kadar hayati bir ihtiyaç olarak görülmektedir. Peki, daha yirmi yıl öncesinde kimsenin hakkında pek de bilgi sahibi olmadığı sanal âlem nasıl oldu da bu denli hayatın merkezi hâline geldi?

Ne oldu da insanlar bugün “teknoloji bağımlılığı” gibi çok yaygın bir rahatsızlığın pençesinde kıvranır oldu? Bunun pek çok nedeni olduğu söylenebilir.

Psikolojik, sosyolojik, kültürel pek çok eksiklik insanları internet üzerinden benliğini tatmine itmiş olabileceği gibi, internetin alışveriş açısından sunduğu kolaylık ve çeşitlilik, pek çok bilgiyi rahatlıkla elde etme imkânı, eğitim iş bankacılık gibi, çok geniş bir yelpaze de sunulan hizmetler de internetin hayatı bu denli kuşatmasında başat rol oynuyor olabilir.

Tüm bunlara ek olarak internet üzerinden hayata dâhil olan bir başka önemli alan da sosyal medyadır. Sosyal medya, internetin neticesi olarak hayatımıza girmiş bir unsurdur. Sosyal medyanın tarihine bakıldığında, yaklaşık yirmi yıl önce kullanılmaya başlanan e-posta ile ortaya çıktığını söylenebilir.

Çağ değişebilir, insanlar, olaylar, iş hayatı ve toplumsal meşgaleler bizi yalıtılmış bir alana doğru çekmeye çalışabilir. Ancak bizler bu durum karşısında akıl ve irademizi aktif hale getirerek, dinamiklerimizi bulunduğumuz çağa taşıyabiliriz.

Bunu yapabiliriz...

Hiç olmazsa haftada birkaç gün, televizyonun düğmesine basıp da aile içinde bir sohbet ortamı oluşturamaz mıyız?

Ya da komşularımızla bu türden sıcak diyaloglar kuramaz mıyız?

En azından aile büyüklerimizle ortak sorunlarımız ve çözümleri üzerinde konuşamaz mıyız? Elbette yapabiliriz, zaten bizim sorunumuz başaramamak değil, gayret göstermeden, yorulmadan, oturduğumuz yerden çözüm bekliyor olmamızdır.

 

İletişimin Aşk Halinde gönlünüzü ısıtacak sıcacık mesajlar bulacaksınız.

KİTABIMIN SATIŞ LİNKİ

https://www.kitapyurdu.com/kitap/dogrudanyayincilik/610421.html


 

REKLAMLAR

Web Site Tasarımı

Yönetim Panelli Website Tasarımlarınız için

0532 307 60 09

 

 

İSTATİSTİKLER

OS : Linux c
PHP : 5.3.29
MySQL : 5.7.36
Zaman : 01:32
Ön bellekleme : Etkisizleştirildi
GZIP : Etkisizleştirildi
Üyeler : 31076
İçerik : 1220
Web Bağlantıları : 2
İçerik Tıklama Görünümü : 1803007

Haberler

 

Kıymetini bilmek; Kaybedince arkasından ağlamak değil,

 

Yanındayken; Sımsıkı sarılmaktır sevdiğine….