ahmetturkan.gen.tr

HAYATTAN DERSLER

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

MİLLİ EĞİTİM BAKANI'NA MEKTUP

e-Posta Yazdır PDF
Sayın Millî Eğitim Bakanımız
Ziya Selçuk beyefendinin dikkatlerine,
Yük beygirine bol miktarda arpa, fındık, fıstık yedirseniz yine de yarış atı olamaz.
* Kalitesiz, vasıfsız bir elemanın maaşını iki, üç misline çıkartsanız, ondan iki üç misli hizmet ve randıman alamazsınız.
* Kavak ağacından mobilya, ev, kapı pencere yapılmaz.
Devamını oku...
 

YABANCILARIN DİLİNDEN HZ. PEYGAMBER

e-Posta Yazdır PDF

 

“Hz. Peygamber (s.a.v.)’in insan olması itibariyle, bütün insanlık muhakkak iftihar eder. Çünkü O Zât, ümmî olmasıyla beraber, on üç asır evvel öyle kanunlar ve esaslar getirmiş ki, biz Avrupalılar iki bin sene sonra onun kıymetine ve hakikatine yetişsek en mesut, en saadetli nesiller oluruz.” (Shebol (1927 Hukuk Kongresi Başkanı)

Son Güncelleme: Salı, 05 Temmuz 2022 00:48 Devamını oku...
 

TAKVA NEDİR

e-Posta Yazdır PDF

Şerîatte takvanın genel ve özel olmak üzere iki manası vardır.

Genel Mânâsı: Âhirette zarar doğuracak, azaba sebep olacak şeylerden sakınıp uzaklaşmak. En aşağı derecesi: İnsanı ebediyen ateşte bırakacak olan şirkten kaçınmaktır. En yukarı derecesi; kalbi Cenâb-ı Hakk’tan uzaklaştırıp başkasıyla meşgul eden her şeyden uzak tutup onu yalnız Allâh (c.c.)’a çevirmektir. İşte hakikî takvâ budur.

“Allâh’tan nasıl korkmak gerekiyorsa öylece korkun!” (Ali İmran s. 102)mealindeki âyetten de murad budur. Özel Mânâsı: Şerîatte meşhur olanıdır. Nefsi azaba müstahik edecek şeylerden korumak.

 

Son Güncelleme: Salı, 05 Temmuz 2022 00:48 Devamını oku...
 

NAMAZIN İNSAN SAĞLIĞI ÜZERİNDEKİ OLUMLU ETKİLERİ

e-Posta Yazdır PDF

NAMAZ VAKTİ

24 saat içinde ardarda gelen, 5 tane büyük, 50 tane küçük aktif bioritm periyodu vardır. 5 büyük periyodun her birinin başlangıcındaki ilk 15 dakika biyolojik olarak en aktif zamandır. Bu sırada akupunktur noktaları tamamen açık durumdadır. 5 vakit namaz, bu 5 büyük biyolojik periyoda denk gelmektedir. Ezandan sonraki 15 dakika boyunca BAN tamamen açıktır. Sonra 1,5 – 2 saat boyunca yavaş yavaş kapanmaya başlar. 2 saat sonrası ile bir sonraki ezan vakti arasında ise kapalıdır.

Devamını oku...
 

AÇLIK VE OTOFAJİ

e-Posta Yazdır PDF

Sağlığımızla ilgili doğru bilinen yanlışlardan daha çok, yanlış bilinen doğrular var dersem sanırım büyük bir hata yapmamış olurum. Malum ramazan ayının ikinci on günü içerisindeyiz. Nefsimiz ve bedenimizi aç bırakmanın karşılığında affediliyor müjdesini almamızın yanında doku ve organlarımızı yıkayıp temizlememizde bu sayede mümkün oluyor.

Otofaji, tıbbi bir terim olup anlamı hücrelerimizde biriken pisi pası yiyerek doyma anlamına gelir. Hücre fabrikasındaki her türlü atık, çöp ve toksinin

Devamını oku...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

REKLAMLAR

Web Site Tasarımı

Yönetim Panelli Website Tasarımlarınız için

0532 307 60 09

 

 

İSTATİSTİKLER

OS : Linux c
PHP : 5.3.29
MySQL : 5.7.36
Zaman : 00:48
Ön bellekleme : Etkisizleştirildi
GZIP : Etkisizleştirildi
Üyeler : 31076
İçerik : 1220
Web Bağlantıları : 2
İçerik Tıklama Görünümü : 1802988